Rembrantas. Gyvenimas ir kūryba 500 iliustracijų

Kodas: 7879
Autorius: Rosalind Ormiston
34,00 €
+-

Garsus Nyderlandų dailininkas Rembrantas van Reinas gimė XVII a. pradžioje – Nyderlandų meno aukso amžiumi vadinamu laiku. Metęs universitetą ir ėmęs mokytis tapybos, jis tapė ir piešė įvairius to meto Amsterdamo gyvenimo vaizdus, kuriuose netrukus išryškėjo jo meistriškai taikoma šviesotamsa, gebėjimas jautriai perteikti spalvas. Rembrantas kūrė ofortus, portretus, autoportretus, peizažus, piešinius ir visa tai darė vienodai gerai, todėl netruko pelnyti pripažinimą meno pasaulyje.

Pirmojoje šio gausiai iliustruoto leidinio dalyje aprašoma Rembranto vaikystė ir jaunystė Nyderlandų mieste Leidene, santykiai su draugais ir šeimos nariais, išsilavinimas. Knygoje apžvelgiamas dailininko gyvenimas nuo gimimo 1606 metais iki mirties 1669-aisiais, gana smulkiai aptariama, kaip brendo įspūdingas jo talentas, formavosi chiaroscuro ir kiti neeiliniai dailininko įgūdžiai. Visa tai gausiai iliustruota jo piešinių, paveikslų ir ofortų reprodukcijomis, kai kuriomis jo sukurtomis Biblijos pasakojimų scenomis, pristatoma nemažai didžiųjų dramatiško siužeto jo drobių, nutapytų įmantriu baroko stiliumi.

Antrojoje dalyje pateikiamas išsamus, iš daugiau kaip 300 reikšmingiausių Rembranto kūrinių reprodukcijų sudarytas albumas. Šalia šių nuostabių kūrinių pateikti išsamūs aprašymai, nurodytos taikytos technikos, nušviečiamas dailininko gyvenimo ir kūrybos kontekstas.

Ši knyga – nepamainoma kiekvienam, norinčiam daugiau sužinoti apie šį intriguojantį dailininką ir mėgautis apžiūrint šimtus garsiausių jo kūrinių vienoje vietoje.

Serijoje apie garsius menininkus taip pat skaitykite „Leonardas da Vinčis. Gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų“, „Gogenas. Gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų“, „Van Gogas. Gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų“ ir „Mikelandželas. Gyvenimas ir kūryba 500 paveikslų“. 

 

 

Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė

 

22,8 x 29,7 cm, 256 p., kieti viršeliai