Mėlynoji divizija. Ispanų kraujas Rytų fronte

Kodas: 7213
Autorius: Xavier Moreno Juliá
28,90 €
+-

1939–1945 m. vykęs Antrasis pasaulinis karas palietė ne tik kariaujančias valstybes, bet ir tas šalis, kurios oficialiai skelbė nedalyvaujančios konflikte. Viena tokių buvo diktatoriaus Francisco Franco vadovaujama Ispanija, vis dar negalėjusi atsigauti po kraštą nualinusio 1936–1939 m. pilietinio karo.

Nepaisant deklaruojamos atsargios Ispanijos valdžios laikysenos, 1941 m. prie Trečiojo reicho kariuomenės žygio į Sovietų Sąjungą prisidėjo daugiau nei 40 tūkstančių ispanų savanorių. Kas paskatino šiuos žmones vykti už tūkstančių kilometrų į visiškai nepažįstamus, pietiečių akimis, atšiaurius kraštus? Kaip ir kodėl buvo suburta garsioji Mėlynoji divizija, kaip jai sekėsi kovoti? Galiausiai kokią kainą sumokėjo ispanai ir kaip vertinama divizija iš istorinės perspektyvos?

Daugelio istorikų nuomone, ši ispanų istoriko Xaviero Moreno Julios knyga gali būti laikoma kruopščiausiu ir išsamiausiu iki šiol išleistu darbu apie Mėlynąją diviziją. Vien Ispanijoje parduota 50 tūkst. šios knygos egzempliorių, autorius gavo Nacionalinę premiją. 

 

Iš anglų kalbos vertė Ona Stankevičiūtė

 

Serija „II pasaulinis karas“

16,9 x 23,8 cm, 536 p., kieti viršeliai